موسسه ورزشی ووشو و مطالعات انرژی درونی ایرانیان ( با نام تجاری ره سان ) با مجوز رسمی از وزارت ورزش ایران به شماره ثبت ۲۵۹۵۰ در سال ۱۳۸۹ با همکاری تعدادی از مربیان و پیشکسوتان ووشو و تای چی و چی کنگ ایران توسط حامد کاتوزی افتتاح گردید .

هدف از تاسیس این موسسه گسترش و آموزش هنرهای نرم و درونی ووشو و سیستم تای چی چوان و اجرای پروژه های تحقیقاتی در ایران تحت نظارت فدراسیون ووشو ؛ وزارت ورزش ایران و مراجع قانونی است .

در حال حاضر بیش از ۲۰  نفر با دان های بین المللی ووشو- تای چی چوان از فدراسیون جهانی ووشو ، بیش از ۲۳۰ نفر با دان های فنی ووشو از فدراسیون ووشو ایران ، بیش از  ۶۰ مربی رسمی فدراسیون و ۳۰ باشگاه و مرکز آموزشی  فعال در سراسر کشور ، زیر مجموعه موسسه ، مشغول به کار هستند . همینطور بیش از ۸۰ داور رسمی فدراسیون ووشو در این موسسه تعلیم فنی دیده و به امر داوری مشغول می باشند .

موسسه ورزشی ووشو و مطالعات انرژی درونی ایران ، در راستای ارتقا سطح سلامت جسمی و روحی جامعه ، از برجسته ترین و مجرب ترین اساتید هنرهای رزمی درونی در ایران بهره می برد .

 

در حال حاضر به جرات می توان گفت ، موسسه ورزشی ووشو و مطالعات انرژی درونی ایران ، به عنوان فعالترین مرجع  آموزشی تخصصی تای چی چوان ، چی کنگ ، تویی شو و هنرهای نرم درونی ووشو در ایران از لحاظ تعداد هنرجوی در حال آموزش همینطور تعداد برگزاری دوره های تخصصی ، بیشترین تعداد باشگاه های آموزشی ، بیشترین تعداد پرورش قهرمان بین المللی ، بالاترین تعداد مدال جهانی و کاپ قهرمانی در زمینه تخصصی تای چی چوان و تویی شو و همینطور کیفیت آموزشی بسیار بالا ، در ایران شناخته شده است و آموزشهای این موسسه در سطح بین المللی در حال ارائه است .

کلیه هنرجویان تحت پوشش موسسه ، طبق منشور اخلاقی موسسه و آیین نامه ها و خط مشی آموزشی موسسه می توانند ، در مقاطع زمانی معین سیر پیشرفت خود را طی کنند و اطمینان حاصل کنند که تحت حمایت های موسسه  و تلاش خود می توانند ، به سطوح مربیگری ، داوری ، قهرمانی و دریافت مدارک بین المللی دست پیدا کنند .

اهداف کوتاه مدت موسسه :

برگزاری دوره های تخصصی مختلف

شرکت در مسابقات و فستیوال های جاری بین المللی

اجرای پروژه های تحقیقاتی

تدوین کتاب و جزوات تخصصی تای چی و چی کنگ

ادامه تولید مجموعه های کمک آموزشی تخصصی تای چی و چی کنگ

گسترش باشگاهای تای چی و پرورش مربیان مجرب

اعزام هنر جو به مراکز تخصصی بین المللی تای چی و چی کنگ

اهداف بلند مدت :

 

برقراری فضایی امن و تاثیر گزار برای علاقه مندان به تای چی و چی کنگ در ایران

در اختیار قرار دادن منابع و مستندات مختلف تای چی و چی کنگ به زبان فارسی

تکمیل آرشیو تخصصی و فنی تای چی و چی کنگ

برقراری تعامل و فضای دوستی بین مراکز مختلف آموزش تای چی و چی کنگ در ایران

گسترش هرچه بیشتر تای چی به عنوان هنر سلامت زیستن در کشورمان ایران

ایجاد فضای تخصصی تبادل آموزش ایران با سایر کشورهای منطقه و ارتقا سطح کیفی

تای چی ایران در سطح بین المللی

ایجاد مراکز آموزشی بین المللی جهت تبادلات منطقه ای و تبدیل ایران به عنوان قطب اصلی

تای چی و چی کنگ منطقه

تهیه کتب تخصصی تای چی به زبان انگلیسی جهت ارائه دریافت ها و تحلیل های اساتید

این موسسه به جامعه جهانی

پرورش مربیان متخصص تای چی و چی کنگ و تقسیم فعالیتهای تدریس تخصصی باآنها

دعوت از اساتید مطرح بین المللی جهت برگزاری دوره های تخصصی در ایران